REKREACJA

Miejscowość położona jest na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego w sercu Borów Tucholskich. Największą atrakcją są tereny zielone i wodne. Sercem i kreatorem krajobrazu jest rzeka Wda kiedyś zwana Czarną Wodą. Możemy pochwalić się najczystszym powietrzem, nasz rejon jest nazywany "zielonymi płucami polski".

Tleń to tereny lasy, rzeka i jeziora.

Wędrując po okolicy możesz korzystać z wyznaczonych szlaków turystycznych, tras nordic walking a jeśli jesteś zwolennikiem alternatywnych miejsc skorzystaj z możliwości odkrywania skrytek geocaching, których w okolicy jest całkiem sporo. W lesie odkryjesz spokój a miejscami nie spotkasz nikogo nawet przez kilkanaście kilometrów. Rowerem dojedziesz tutaj wszędzie, zbaczając ze szlaku odkryjesz wspaniałe krajobrazy i miejsca. 

Piesze wędrówki, rowery i przepiękne jeziora. Grzybobranie i owoce lasu.

Jeziora pomagają odpocząć i zrelaksować się, w okolicy jest ich kilka. Polodowcowe jezioro Trzebciny oraz Piaseczno. Jezioro Mukrz, Żur i Wierzchy. Znajdziesz plażę strzeżoną, tzw "dziką" i wiele miejsc gdzie można wejść do wody w nieskrępowany sposób. Wynajmiesz łódkę czy rower wodny a po naszych rzekach swobodnie popływasz kajakiem. Jeśli jesteś wędkarzem czy grzybiarzem, znajdziesz tutaj miejsce dla siebie.

#dozobaczeniawTleniu. 

GASTRONOMIA

Aby wypocząć w odpowiedni sposób, należy dobrze zjeść. Miejsc w Tleniu gdzie zaspokoimy swój apetyt znajdziemy sporo. Znajdziemy tu restaurację z certyfikatem "slow food", miejsca z tradycyjnymi polskimi potrawami czy pizze z pieca opalanego drewnem. Znajdziesz tu swój smak i różne potrawy na każdą kieszeń.

Lokalne produkty na stole.

Oferta lokalnych produktów jest ogromna, można poznać je podczas cotygodniowego "Zielonego Targu". Targ odbywa się w każdą niedzielę w sezonie. Zaczynamy wczesną wiosną a kończymy na jesień. Spotkamy tu lokalne sery, wędliny czy ekologiczne warzywa. "Zielony Targ" promuje lokalnych wystawców i pomaga poznać region.

Rybka lubi pływać. Możesz złowić ją samemu.

Zbiorniki wodne obfite w ryby służą lokalnym smakom. Nazwa Tleń pochodzi właśnie od nazwy ryby. Miejscowość obchodzi swoje święto właśnie podczas "Dnia Ryby". Lokale serwują lokalną świeżą rybę pochodzącą od lokalnych wędkarzy czy hodowców. Odwiedzając stawy rybne np. z pstrągiem, możemy samemu je wyłowić lub skorzystać z miejscowej smażalni i spróbować najlepszych smaków na miejscu.

#dozobaczeniawTleniu

BAZA NOCLEGOWA

Tleń od lat kojarzy się z wypoczynkiem. Znajdziemy tu ciekawą ofertę noclegów - hotel, pensjonat, dom, domek typu "brda" czy pokój. Ciekawych miejsc jest bardzo wiele.

Spa, sauna i basen.

Znajdziesz u Nas hotel **** z pełnymi wygodami. Pensjonat nad rzeką czy ciekawe domki nad jeziorem czy w lesie. Wynajmiesz pokój lub domek letniskowy a dla najbardziej wymagających nawet cały dom. Baza noclegowa cały czas się rozwija.

W centrum czy na uboczu?

Możesz wybrać lokalizację wedle swojego upodobania czy zasobności portfela. Miejsce z widokiem na rzekę lub na jezioro. W centrum miejscowości czy na odludziu. Wygodne łóżko w eleganckim pokoju lub miejsce na polu namiotowym. Grupy zorganizowane znajdą idealne miejsce na aktywny wypoczynek a rodziny lub osoby indywidualne odkryją spokój. Spokój, o który trudno jest w zatłoczonym mieście. Wszystko w jednej pięknej i ciekawej miejscowości Tleń.

#dozobaczeniawTleniu

ZAPYTAJ

Tleń-historia-przewodnik-po-tleniu-bory-tucholskie-historia-tlenia-powiat-swiecki-wakacje-w-tleniu-wakacje-w-borach-tucholskich-wydarzenia-atrakcje-urlop-mój-tleń-wystawa-w-tleniu

ZAPYTAJ

Tleń-historia-przewodnik-po-tleniu-bory-tucholskie-historia-tlenia-powiat-swiecki-wakacje-w-tleniu-wakacje-w-borach-tucholskich-wydarzenia-atrakcje-urlop-mój-tleń-wystawa-w-tleniu

ZAPYTAJ

Tleń-historia-przewodnik-po-tleniu-bory-tucholskie-historia-tlenia-powiat-swiecki-wakacje-w-tleniu-wakacje-w-borach-tucholskich-wydarzenia-atrakcje-urlop-mój-tleń-wystawa-w-tleniu

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA