WYSTAWA CZY MUZEUM ?

Stając przed budynkiem dworca w Tleniu, czujemy klimat wakacji. Przez cały okres funkcjonowania jako budynek kolei przez to miejsce przeszły tysiące ludzi. To w kasie dworca można było kupić kartonikowy bilet do Gdańska czy do Warszawy. To w poczekalni można było schować się przed deszczem czy upałem. To tu można było spotkać zawiadowcę stacji, który z rodziną mieszkał na wyższych pietrach. To tu zaczynał się urlop, a kończyły wakacyjne znajomości.

Przywołując wspomnienia z dawnych lat, otworzyliśmy budynek dla zwiedzających. Wewnątrz cofniemy się w czasie do lat, gdy budynek działał zgodnie ze swoim pierwotnym przeznaczeniem. Odkryjemy, dlaczego Tleń i Zalew Żurski jest tak ważny dla Polski. Zobaczymy zdjęcia z wakacji, które przywołają wiele wspomnień. Przeniesiemy się w klimat dawnych wakacyjnych wyjazdów. Poznamy historię regionu oraz dotkniemy wiele elementów związanych z koleją.

Wejście indywidualne.

Zapraszamy do odwiedzin budynku Dworzec Tleń w każdą niedzielę sezonu letniego (od 28.06). Pełen harmonogram jest przedstawiony na zdjęciu poniżej. Wejście bezpłatne.

Grupy zorganizowane.

Istnieje możliwość wejścia na wystawę w inne dni tygodnia po wcześniejszym umówieniu terminu. Przewodnik po wystawie i okolicy dostępny w dni weekendowe.

SEZON 2020 jeszcze się nie zaczął.

Będziemy informować, gdy pandemia na to pozwoli. Tymczasem:

 

 

 

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA