W sobotę oraz w niedzielę trwał niezwykle „Bezpieczny Weekend w Tleniu". Możemy śmiało powiedzieć, że w te dni mogliśmy czuć się zupełnie komfortowo, byliśmy pod opieką wielu służb, które były w naszej miejscowości. Na co dzień ich nie widzimy, pojawiają się, dopiero gdy są najbardziej potrzebni.

Bezpieczny Weekend na Dworcu w Tleniu.

Syreny pojazdów specjalnych, które informowały, że przy dworcu dzieje się coś ważnego słychać było aż w sąsiednich wsiach. Rano w niedzielę 14 lipca przed budynkiem dworca pojawiło się kilka jednostek, aby zaprezentować swoją gotowość do niesienia pomocy.

Straż Pożarna, WOPR, Ratownicy i Policja.

Wielkim zainteresowaniem najmłodszych cieszył się wóz strażacki OSP Łążek. Mercedes LF8 to pojazd z roku 1976. Śmiało możemy powiedzieć, że jest pięknym klasykiem, ale również, że cały czas pomimo swoich lat skutecznie ratuje ludzkie życie. Strażacy zademonstrowali swój sprzęt, pozwolili przymierzyć strój bojowy. Każdy mógł poczuć się jak prawdziwy strażak a najmłodsi z odwagą uruchamiali głośnego „koguta".

Nauka pierwszej pomocy.

Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP Osie pod swoim czerwonym namiotem uczyli jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy. Trzy specjalne manekiny pomagały poznać zasady poprawnego zachowania się w niebezpiecznej sytuacji. Najmłodsi z wielką chęcią uczestniczyli w zajęciach praktycznych, gdy dorośli przyjmowali ważną wiedzę bacznie obserwując. Nikt, kto nie przyglądał się działaniom ratowników, nie wyszedł bez bardzo potrzebnej wiedzy jak ratować potrzebującemu życie.

Łódź ratunkowa, pontony i skuter wodny.

Ważnym akcentem było pojawienie się ratowników ze swoim sprzętem. Pojawiły się dwie grupy, Grupa Prewencyjna WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Tleniu oraz Wdeckie WOPR. Dużym zainteresowaniem cieszyła się łódź ratunkowa Snaper (5.10 m dł, szerokość ok. 2 m), która nawet przy dużej fali rozwija prędkość ok 50km/h. Ważną obstawę pokazały RiB skuter "Rhino" (3,5 m dł, 1,4m szer.), RiB hybryda (4,5 dł. 1,8 m)  oraz skuter wodny Yamaha. Dzięki takiemu zabezpieczeniu możemy czuć się nad wodą bezpiecznie, pod warunkiem zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Wdeckie WOPR, dzień wcześniej (sobota) dodatkowo prezentowali swoje umiejętności na plaży strzeżonej w Tleniu. Pokaz ratownictwa wodnego był zwieńczeniem zawodów pływackich, które tego dnia odbywały się na jeziorze Mukrza.

 

Alkogogle, narkogogle i wizyta w radiowozie.

 

Wielkie podziękowania należą się policjantom z Komendy Powiatowej w Świeciu. Tym razem pozwolili na odwiedziny radiowozu bez żadnych zobowiązań. Dzieci z radością odwiedzały samochód i z wielką pasją wczuwali się w policyjny pościg na sygnale. Każdy mógł swobodnie porozmawiać z funkcjonariuszami, którzy tego dnia przy pomocy specjalnych gogli prezentowali stan upojenia po środkach odurzających tylko, że na trzeźwo. Zaskoczenie, jakie wywoływało ubranie takich okularów, było dla wielu bardzo pouczające.

Nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych.

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział wielu mieszkańców Tlenia, jak i licznie odwiedzający turyści. W te dni mogliśmy poczuć się bardzo bezpiecznie. Poznaliśmy, kto czuwa nad naszym zdrowiem. Tego dnia zaprezentowano część sprzętu niezbędneo do ratowania życia. Podczas trwania wydarzenia w terenie było wielu ochotników, funkcjonariuszy i sprzętu na służbie. 

Nie zapominajmy, na codzień zachowywać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Przestrzegajmy ich zawsze, czy jesteśmy we własnym ogródku, czy na wymarzonych wakacjach. Dajmy strażakom, ratownikom i policjantom jak najmniej przykrych wspomnień i powodów do wyjazdów. Wróćmy cali i zdrowi do domu.

 

To Oni dbają o nasze bezpieczeństwo!

15 lipca 2019

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

Bezpieczny Weekend w Tleniu 1

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 2

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 3

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 4

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 5

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 6

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 7

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 8

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 9

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 10

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 11

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 12

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 13

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 14

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 15

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 16

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 17

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 18

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 19

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 20

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 21

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 22

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 23

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 24

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 25

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 26

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 27

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu 28

 

autor: Mój Tleń

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA