Tleń wypełniony jest letnikami, widać to po zatłoczonych plażach, restauracjach, barach i lodziarniach. Największy ruch tradycyjnie przypada na weekend. Nic dziwnego, w te dni dzieje się najwięcej. W okolicznych polach ciężko pracują rolnicy i "Bizony", trwają żniwa. Kontrast wypoczynku i pracy. Jednak zachęcamy aby znaleźć czas dla siebie, w Tleniu całkiem sporo się dzieje.

Wystawa czy Muzeum? Dworzec Tleń.

Wystawa czy Muzeum? Takie pytanie zadano nam już wiele razy. Jak jest odpowiedź?Wystarczy odwiedzić Dworzec Tleń aby się przekonać! Przekraczając próg budynku, dosłownie cofniemy się w czasie. Przygotowane sale "Poczekalnia", "Dyrektor", "Dworzec" oraz "Wierzchy" opowiadają niezwykłą historię. W sierpniu nastąpi delikatne przearanżowanie ekspozycji. 

- Film animowany o powstaniu Zalewu Żurskiego, "Energia dla Gdyni" / autor Dawid Żurawski.

Terminy: 4, 11, 18, 25 sierpnia/ niedziela / Dworzec Tleń / godz.11-15.

Zielony Targ w Tleniu.

Targ ze zdrową żywnością, rękodziełem i produktami tradycyjnymi z lokalnych gospodarstw, w turystycznej miejscowości Tleń w Borach Tucholskich.
Celem naszego targu jest skupienie w jednym miejscu okolicznych wytwórców żywności, tworząc tym samym miejsce niespotykane dotychczas w naszej okolicy, a bardzo popularne w wielu miejscach kraju.
 
Terminy: 4, 11, 18, 25 sierpnia/ niedziela / Skwer im. Alfonsa Hoffmanna / godz.9-14.
 

Edukacyjny Spacer z Leśnikiem.

Mój Tleń oraz Nadleśnictwo Trzebciny zaprasza na wydarzenie: EDUKACYJNY SPACER Z LEŚNIKIEM

Aktywna edukacja, jest najlepszą formą poszerzania wiedzy. Dołączając do tego praktyka, który z lasem związany jest od wielu lat, dostajemy niesamowitą dawkę informacji. Zapraszamy wszystkich chętnych do niezwykle ciekawego spaceru, podczas którego dowiemy się co w trawie piszczy, co w lesie trzeszczy oraz gdzie uciekają zwierzęta. Jak działa ten las! Spotykamy się przy budynku Dworzec Tleń, następnie wyruszymy na szlak. Prosimy aby przygotować się w odzież i obuwie odpowiednie na terenową wędrówkę. Czas trwania spaceru 2h, dystans ok 6-7km. Trasa wędrówki zostanie niespodzianką, aż do jej ujawnienia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Spacer poprowadzi leśniczy z leśnictwa Wygoda, Robert Poraj.

UWAGA: trasa może być  wymagająca dla najmłodszych! Więcej o wydarzeniu TUTAJ.

Termin: 4 sierpnia 2019 / Niedziela / Dworzec Tleń / godz.12

Turniej piłki siatkowej o Puchar Wójta Gminy Osie.

Wdeckie WOPR po raz kolejny zaprasza na bardzo wyjątkowe zawody. Na boisku plażowym rozpocznie się bardzo ciekawa rywalizacja. 10 sierpnia drużyny powalczą o Puchar Wójta Gminy Osie. Zawody rozpoczynają się punktualnie o godzinie 10, przy plaży strzeżonej w Tleniu. Jak co roku dla zwycięzców organizatorzy przygotowali puchary i nagrody rzeczowe. Zapraszamy.

Termin: 10 sierpnia 2019 / Sobota / Plaża Strzeżona Tleń / godz.10

Puchar Wojta Gminy Osie turniej 2018, fot. GOK Osie

Zlot Dawnych Pojazdów

Zapraszamy wszystkich miłośników i pasjonatów motoryzacji. KKM Kwidzyn zaprezentuje swoje skarby, pojawią się perły PRL-u ale nie tylko. Pamiętamy je z polskich dróg, oglądamy je na zdjęciach. Wspominamy z wielkim szacunkiem. Kiedyś były spełnieniem marzeń a dziś są już klasykami. Cofnij się w czasy gdy na drogach było prawie pusto. Odwiedź wystawę na Dworcu Tleń a później wsiądź do klasyka lub usiądź na "wymarzonym" jednośladzie. 

Chcesz zaprezentować swój pojazd? Chcesz się pochwalić? Zapraszamy do kontaktu, znajdziemy miejsce! Auta, Motocykle, Motorowery mile widziane.

Pełny opis wydarzenia, TUTAJ.

Termin: 11 sierpnia 2019 / Niedziela / Dworzec Tleń / godz.11-15

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym #2

Pierwsze spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy zrobić Wam przyjemną niespodziankę i powtórzyć to wydarzenie. Zapraszamy do budynku Dworzec Tleń na niezwykle ciekawe i edukacyjne spotkanie z Wdecki Park Krajobrazowy oraz Lubię tu być. Na zielonym. Pojawi się Zielony Animator, który odpowie na każde pytanie dotyczące otaczającej nas fauny i flory. Przy budynku dworca stanie namiot, w którym spotkacie przedstawicieli parku. Dla odwiedzających oprócz wiedzy czeka kilka niespodzianek. Jedną z nich jest, przygotowana na ten dzień - GRA TERENOWA/QUESTINGOWA. Dla uczestników czekają upominki.

Więcej o wydarzeniu, TUTAJ.

 

Termin: 18 sierpnia 2019 / Niedziela / Dworzec Tleń / godz.11-15

 

 

Wydarzenia w okolicy Tlenia.

Festyn Dobrych Sąsiadów / Święto Wojska Polskiego

Festyn we wsi Pruskie – konkursy sprawnościowe, quizy tematyczne.

Termin: 17.08.2019 / Sobota / Pruskie

 

VI Kociewska kajakowa Impreza na Orientację „Zapora Żur 2019”

XXII Ogólnopolski Maraton Kajakowy „Zapora Żur 2019”, VI Kociewska Kajakowa Impreza na Orientację ZAPORA ŻUR 2019.

Więcej informacji w regulaminie, TUTAJ.

Termin: 18.08.2019 / Niedziela / Żur

 

Msza Święta Dożynkowa

Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Osiu

Termin: 01.09.2019 / Niedziela / Osie / godz.10

 


Zachęcamy do odwiedzania strony www.mojtlen.pl, aktualizujemy wydarzenia na bieżąco.

 

Sierpień w Tleniu, a tu tyle atrakcji!

30 lipca 2019

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA