Tleń to niezwykła miejscowość położona w sercu Borów Tucholskich. Pośród lasów, łąk, pól, jezior i rzek odnajdziesz to co podczas wypoczynku potrzebujesz najbardziej. Spokój, który można odkryć w tym miejscu jest bezcenny, aby jednak nie było za spokojnie w lipcu odbędzie się wiele niezwykłych wydarzeń. 

Wystawa czy Muzeum? 

Wystawa czy Muzeum? Takie pytanie zadano nam już wiele razy. Jak jest odpowiedź?Wystarczy odwiedzić Dworzec Tleń aby się przekonać! Przekraczając próg budynku, dosłownie cofniemy się w czasie. Przygotowane sale "Poczekalnia", "Dyrektor", "Dworzec" oraz "Wierzchy" opowiadają niezwykłą historię.

- Film animowany o powstaniu Zalewu Żurskiego, "Energia dla Gdyni" / autor Dawid Żurawski.

Terminy: 7, 14, 21, 28 lipiec / niedziela / Dworzec Tleń / godz.11-15.

 

Zielony Targ

Targ ze zdrową żywnością, rękodziełem i produktami tradycyjnymi z lokalnych gospodarstw, w turystycznej miejscowości Tleń w Borach Tucholskich.
Celem naszego targu jest skupienie w jednym miejscu okolicznych wytwórców żywności, tworząc tym samym miejsce niespotykane dotychczas w naszej okolicy, a bardzo popularne w wielu miejscach kraju.
 
Terminy: 7, 14, 21, 28 lipiec / niedziela / skwer im. prof. Alfonsa Hoffmanna / godz.9-14.
 

 

Scena Podest #8

Scena Podest - cykl kameralnych koncertów plenerowych, na Skwerze Alfonsa Hoffmanna w Tleniu, nad Zalewem Żurskim. Weźcie koce, by móc wygodnie się rozsiąść, weźcie znajomych i do zobaczenia! Tym razem zagrają:

Orzeł i Reszka - przedstawiciele gorzowskiej sceny muzycznej, która stała się rozpoznawalna w całym kraju. Magda Turłaj i Maurycy Kiebzak-Górski współtworzyli wcześniej inne konfiguracje artystyczne (UL/KR, Żółte Kalendarze). Mieszają piękne, melancholijne melodie z ciepłymi brzmieniami syntezatorów i przestrzennymi pogłosami. Ich debiutancki album zaskarbił sobie sympatię także wśród recenzentów i prezenterów radiowych.

Hiob Dylan - jeden z najciekawszych tekściarzy w kraju, przywraca banjo do łask. Śpiewa o utraconych marzeniach, łotrach swego pokolenia i uniwersalnych życiowych prawdach.

12 lipiec / piątek / Skwer im. prof Alfonsa Hoffmanna / godzina 21:00

 

Bezpieczny Weekend w Tleniu

Weekend 13-14 lipca 2019 będzie najbezpieczniejszym w Tleniu. Odbędą się dwa wydarzenia, które przybliżą nam pracę jakże ważnych dla Nas służb.

13 lipiec / sobota / Kąpielisko w Tleniu / godzina 12:00

Na plaży strzeżonej tego dnia orgnizowane są zawody pływackie. Wdeckie WOPR dba o bezpieczeństwo wypoczywających oraz uczestników zawodów. Codzienna praca ratowników to nie tylko obserwowanie kąpieliska, to także pilnowanie porządku na jeziorze oraz pomoc potrzebującym. Tego dnia odbędzie się specjalny pokaz ratownictwa wodnego. Łódź ratunkowa, skuter czy kajak może uratować nam życie, jak to wygląda w praktyce zobaczysz odwiedzając kąpielisko w Tleniu.

14 lipiec / niedziela / Dworzec Tleń / godzina 11-15

 

Tleń: Filmowe Lato z Orange na kartę

Wraz z początkiem lata w podróż po kraju wróciło Filmowe Lato z Orange na kartę - ulubione letnie kino z najlepszym filmowym repertuarem! Tym razem zawita z 39 pokazami aż do 18 miejscowości - również do Tlenia! Będą leżaki, popcorn oraz aż 45 metrów kwadratowych ekranu najwyższej jakości. Zabierzcie znajomych! Wstęp wolny. Zagramy: 

„Królowie lata” Reż. Jordan Vogt-Roberts, produkcja: USA 2013, czas trwania: 1h33’ 

15 lipiec / poniedziałek / Skwer im. prof. Alfonsa Hoffmanna / godzina 21:30 

 

Dzień Ryby - Święto Tlenia

Tego dnia w Tleniu nikt nie siedzi w domu, wystarczy sprawdzić co wydarzy się podczas Dnia Ryby. Oto oficjalny program:

W barach, restauracjach czy na skwerze będzie można zjeść dania rybne.

09:00-15:00 - Jarmark staroci - Skwer A. Hoffmanna

11:00-16:00 - Wystawa na Dworcu Tleń

12:00 - Spacer z przewodnikiem - zbiórka: Dworzec Tleń

16:00-18:00 - Atrakcje dla dzieci, dmuchańce

17:50 - Zespół wokalny Seniorów "Chabry"

18:00 - Konkurs wiedzy Wdeckiego Parku Krajobrazowego

18:05 - Zespół dziecięcy "Promyki"

18:50 - Wokaliści Studia Piosenki Andrzeja Żółkosia

19:10 - Black Water Guys (blues rock)

20:15-23:00 - Ostatnie Takie Trio - zabawa taneczna

 

20 lipiec / sobota / Tleń / godzina 9-23

 

 

 

Spacer z Przewodnikiem po Tleniu

Zapraszamy z okazji Dnia Ryby na coroczny spacer przewodnikiem. Tego dnia ruszymy w trasę "Śladem dawnych Pocztówek". Spotykamy się  na  w budynku dworca w Tleniu. Po krótkim oprowadzeniu po sali "Poczekalnia" oraz "Stacja Tleń" ruszymy w drogę. Proszę przyjść w odpowiednim obuwiu oraz przygotować się w odpowiedni sposób na aktualną pogodę. Zaczynamy i kończymy w tym samym miejscu. Spacer poprowadzi licencjonowany przewodnik. Tego dnia spacer jest bezpłatny.

20 lipiec / sobota / Dworzec Tleń / godzina 12:00

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym 

Tego dnia zapraszamy do budynku Dworzec Tleń na niezwykle ciekawe i edukacyjne spotkanie z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym oraz Lubię tu być. Na zielonym. Pojawi się Zielony Animator, który odpowie na każde pytanie dotyczące otaczającej nas fauny i flory.Przy budynku dworca stanie namiot, w którym spotkacie przedstawicieli parku. Dla odwiedzających oprócz wiedzy czeka kilka niespodzianek. Jedną z nich jest, przygotowana na ten dzień - GRA TERENOWA. Dla zwycięzcy czeka nagroda.

21 lipiec / niedziela / Dworzec Tleń / godzina 11-15

 

Rajd Rowerowy "z Biegiem Wdy 2019"

Organizatorzy: Bractwo Czarnej Wody i Wdecki Park Krajobrazowy. Trasa: około 40km (drogami leśnymi) po terenach nad Zalewem Żurskim. Więcej informacji w regulaminie na stronie: http://www.bractwoczarnejwody.org.pl/ 

Formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/aNf33aEBPFXesLA59

Ilość miejsc ograniczona! Wpisowe 10zł.

27 lipiec / sobota / Osie, Wdecki Park Krajobrazowy - siedziba / godzina 8:45

 

Edukacyjny Spacer z Leśnikiem.

Zmiana terminu przepraszamy.

Zapraszamy wszystkich chętnych do niezwykle ciekawego spaceru, podczas którego dowiemy się co w trawie piszczy, co w lesie trzeszczy oraz gdzie uciekają zwierzęta. Aktywna edukacja, jest najlepszą formą poszerzania wiedzy. Dołączając do tego praktyka, który z lasem związany jest od wielu lat, dostajemy niesamowitą dawkę informacji. Spotykamy się przy budynku Dworca Tleń, następnie wyruszymy na szlak. Prosimy aby przygotować się w odzież i obuwie odpowiednie na terenową wędrówkę. GODZINA ROZPOCZĘCIA MOŻE ULEC ZMIANIE! Trasa wędrówki zostanie niespodzianką, aż do jej ujawnienia.Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

Wszystkie aktualne wydarzenia znajdziesz na naszym profilu facebookowym.

http://www.facebook.com/pg/mojtlen/events/

Lipiec w Tleniu, co gdzie i jak!

01 lipca 2019

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA