Edukacja leśna należy do najciekawszych, lecz pomijanych dziedzin. Pasjonujemy się otaczającą nas przyrodą, podziwiamy krajobrazy, cieszymy się spotkanymi zwierzętami. Aby przybliżyć ten temat, Mój Tleń zaprosił reprezentantów Wdeckiego Parku Krajobrazowego oraz „Zielonego Edukatora" z programu Lubię Tu Być. Na Zielonym. Przecież wiemy już wszystko? O tym przekonaliśmy się na spotkaniu.

 

Namiot pełen informacji.

Jest niedziela 21 lipca 2019. Specjalny namiot promocyjny staną tuż obok dworca. Na stoliku pojawiają się specjalne ulotki promocyjne i tajemnicza skrzynia. Podczas rozmowy uczestnicy dowiedzieli się, na czym polega praca Wdeckiego Parku Krajobrazowego, poznali jego walory i nauczyli się jak powinni z nim współpracować. Gdzie warto się udać, aby zobaczyć najwartościowsze miejsca, ile jest rezerwatów przyrody? Dzięki tym informacjom wielu uczestników z ulotką w ręku ruszyło w teren, aby obcować z przyrodą. Dzięki temu spotkaniu odkryli lub odkryją okolicę na nowo.

 

Edukacja przez zabawę.

Podczas spotkania można było wziąć udział w grze „questingowej". Każdy chętny otrzymał specjalną kartę, na której znajdowały się zadania-zagadki. Trzeba było podejść do wskazanego miejsca, aby odkryć odpowiedź. Gra szczególnie zafascynowała najmłodszych, odkryli oni walory przyrodnicze okolicy. Stali bywalcy Tlenia, nie mieli najmniejszych problemów, aby rozwiązać zagadki w sposób błyskawiczny. Na uczestników, którzy wypełnili całą kartę, czekały upominki ze skrzyni skarbów.

 

 

Bardzo duże zainteresowanie, więc powtórka.

W związku z bardzo dużym zainteresowaniem, wspaniałą frekwencją podczas gry, postanowiliśmy spotkanie powtórzyć.

Zapraszamy już 18 sierpnia 2019 o godzinie 11, aby odwiedzić wystawę na dworcu w Tleniu oraz spotkać przedstawicieli parku wraz z zielonym edukatorem. Specjalny namiot ustawiony jest przed głównym wejściem do godziny 15.

Więcej szczegółów znajdziesz, TUTAJ.

 

Mój Tleń z wielką przyjemnością włącza się w wydarzenia, które wspierają edukację leśną. Najbliższym spotkaniem, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej na temat życia lasu. Odbędzie się w niedzielę 4 sierpnia, w drogę z leśniczym wyruszymy punktualnie o godzinie 12. Spotkanie przy Dworcu w Tleniu.

Więcej o wydarzeniu, przeczytacie w aktualnościach oraz w wydarzeniu 

Edukacyjny Spacer z Leśnikiem / Mój Tleń

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym
na Dworcu w Tleniu

22 lipca 2019

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń4

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń5

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń6

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń8

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń 1

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń7

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń2

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń10

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń9

 

Dzień z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym - Mój Tleń - Dworzec Tleń3

 

autor: Mój Tleń

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA