W najbliższą sobotę 18.05.2019 o godzinie 19 otwieramy drzwi dworca w Tleniu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby spędzić wieczór w ciekawy sposób.

Zwiedzanie zakończymy o godzinie 22 ale to nie koniec wydarzenia.

Czego możemy się spodziewać ?

Wystawa w wieczornej odsłonie.

Codziennie przybywa nam eksponatów, pamiątek i dodatkowych historii. Tego wieczoru pojawi się kilka nowych plansz, które opowiedzą o kolejnych opowieściach związanych z Tleniem. Premierowo zobaczymy nowe kolejarskie pamiątki oraz elementy zapomnianej kolejowej infrastruktury. Każda z sal będzie oświetlona w wyjątkowy sposób. W interesujący sposób spotkamy się w bardzo ciekawym miejscu, które po długiej przerwie powraca na mapę miejscowości.

                                               

    Kilka nowości, fot. Dworzec Tleń

Zlot zabytkowych pojazdów.

Kwidzyński Klub Motorowy im. Jana Młynarskiego zapowiedział tego dnia liczne przybycie. Odwiedzą nas zabytkowe auta oraz zabytkowe jednoślady. Wszyscy chętni, którzy tego dnia będą chcieli dołączyć do tego wyjątkowego wydarzenia są mile widziani. Atrakcją wieczoru będzie wręczenie pucharu dla "Najciekawszego Pojazdu". Zapraszamy wszyskich zainteresowanych do odpalenia swoich silników i pojawienia się na parkingu przy Dworcu w Tleniu. Każdy ma szansę aby zdobyć tą nagrodę.

Dworzec Tleń - wyjątkowe wnętrza.

Sprawdzimy co się dzieje na piętrze. Zajrzymy w miejsca, które na codzień są niedostępne dla wszystkich, a w przyszłości będą służyły dla turystów chcących w Tleniu spędzić wyjątkowy czas.

Muzyka na Żywo.

O godzinie 20 zacznie się autorski premierowy występ, w którym swój repertuar zaprezentuje Bartosz Kozik. Gitara plus mikrofon, piosenki z "dawnych" lat i te, które tworzą się dziś. Bartosz gitarę w ręku trzyma już od 20 lat, wyjątkowo nie lubi grać cudzych piosenek, z którymi nie miał nic wspólnego. W repertuarze znajdą się takie utwory, które powstały w Tleniu. Występ potrwa około 35 min.

Ognisko w Wierzchach.

Po zakończeniu wydarzenia o godzinie 22, Ośrodek Wczasowy Wierzchy organizuje ognisko. Zapraszamy wszystkich odwiedzających jak i kierowców zabytkowych pojazdów. Będzie możliwość spokojnej rozmowy z organizatorami wydarzenia, właścicielami ośrodka oraz oldsmobil.

Jeśli jeszcze szukacie noclegu to zapraszamy do kontaktu z OW Wierzchy. Spontaniczne decyzje czasem przynoszą ciekawe historie. Przy ognisku można się zasiedzieć.

 

 

Noc Muzeów w Tleniu

14 maja 2019
Noc Muzeów Tleń 2019

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA