Maj to miesiąc, w którym Tleń budzi się z zimowego snu. Natura odżywa, w okolicy zaczynają kwitnąć kwiaty i drzewa, las zaczyna pachnąć jeszcze intensywniej. 

Zaczyna się sezon wypoczynku i rekreacji. Sezon na aktywność, który zakończy się dopiero jesienią. Co możecie spotkać w tym czasie, włanie w Tleniu?

Wystawa na Dworcu w Tleniu.

W niedzielę 28.04.2019 rozpoczęliśmy cykl spotkań z historią. Odbyło się otwarcie wystawy a także ciekawy spacer z przewodnikiem po Tleniu.

W Długi Weekend Majowy zapraszamy was do kontynuowania tej wędrówki w mury budynku dworca 3.05 (piątek) a także w 5.05 (niedziela) w godzinach od 10 do 15.

Wewnątrz klimatycznego budynku dworca odkryjecie klimat dawnego Tlenia. Cztery pomieszczenia, które pomogą zrozumieć "dlaczego Tleń jest ważny!"

Poczekalnia - dekadencja i rozbudowa

Dyrektor - pokój dyrektora za żelazną

kurtyną

Dworzec Tleń - codzienność kolejarza

Wierzchy - folwark oraz klimat

wakacyjnych wypadów

 

 

Struktura - Tektura, Finał V edycji konkursu. 7-9 maja 2019.

Maj od kilku lat kojarzy nam się z ciekawymi, nowatorskimi projektami wykonanymi z tektury. Jest tak za sprawą konkursu, który wspólnie z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy organizujemy już po raz piąty. W dniach 7-9 maja w ośrodku Biała Koszula w Tleniu odbędzie się finał tegorocznej edycji. Osiem zespołów dwuosobowych urzeczywistni swoje projekty z naszej tektury i wykona obiekty przestrzenne (z wejściem i wyjściem) umożliwiające przebywanie w środku minimum trzech osób. Brzmi ciekawie, prawda? 

Noc Muzeów 2019 na Dworcu w Tleniu.

Tego dnia w Tleniu będziecie mogli w wyjątkowy sposób zwiedzić Dworzec Tleń. Zapraszamy nie tylko na wystawę, tego wieczoru zwiedzicie niedostępne na codzień pomieszczenia budynku oraz posłuchacie muzyki na żywo. Napotkacie instalacje artystyczne oraz nowe plansze z informacjami o Tleniu.Mamy kilka pomysłów, które staramy się zrealizować w formie niespodzianki. Trzymajcie kciuki, ten dzień może być naprawdę historyczny w Tleniu.Serdecznie wszystkich zapraszamy.Mamy nadzieję, że tego dnia odwiedzicie nas bardzo licznie i będzie to dla Was bardzo ciekawe doświadczenie.Występ rozpocznie się o godzinie 20.00W autorskim programie wystąpi Bartosz Kozik, gitara oraz wokal.

 

Zapraszamy do odwiedzin Tlenia w weekend ale nie tylko.

Tu dzieję się naprawdę dużo dobrego #dozobaczniawTleniu

Śledźcie nasz profil na facebook, znajdziesz tam sporo ciekawych informacji i historii:

MÓJ TLEŃ

 

 

Majówka 2019 w Tleniu

02 maja 2019
Noc Muzeów Tleń 2019

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA