Wyjeżdzając na wypoczynek zabieramy ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Zabieramy ze sobą odzież, obuwie, sprzęt elektroniczny i wiele innych rzecz, które uważamy za potrzebne. W miejscu docelowym chcemy czuć się komfortowo i wygodnie. Liczymy, że wszystko inne znajdziemy na miejscu. Tak właśnie jest w Tleniu.

Gdy Ty wypoczywasz ktoś inny czuwa.

Okres wakacji to czas, w którym nasz region odwiedza ogromna liczba turystów. Podczas tego okresu służby, które dbają o nasze bezpieczeństwo nie mają czasu na odpoczynek. Nie widzimy ich na ulicach, pojawiają się dopiero gdy są potrzebnie najbardziej i w dodatku o każdej porze dnia i nocy.

Spotkaj się z Tymi, którzy dbają o Twoje bezpieczeństwo.

Weekend 13-14 lipca 2019 będzie najbezpieczniejszym w Tleniu. Odbędą się dwa wydarzenia, które przybliżą nam pracę jakże ważnych dla Nas służb.

SOBOTA, 13.08.2019, Kąpielisko w Tleniu.

Na plaży strzeżonej tego dnia orgnizowane są zawody pływackie. Wdeckie WOPR dba o bezpieczeństwo wypoczywających oraz uczestników zawodów. Codzienna praca ratowników to nie tylko obserwowanie kąpieliska, to także pilnowanie porządku na jeziorze oraz pomoc potrzebującym. Tego dnia odbędzie się specjalny pokaz ratownictwa wodnego. Łódź ratunkowa, skuter czy kajak może uratować nam życie, jak to wygląda w praktyce zobaczysz odwiedzając kąpielisko w Tleniu. Start, godzina 12.

Niedziela, 14.08.2019, Dworzec Tleń.

Tego dnia przy dworcu stanie specjalny namiot JRS OSP Osie, ratownicy nauczą nas jak udzielić pierwszej pomocy, zaprezentują wspólnie z Grupa Prewencyjna WOPR Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Tleniu swoją łódź ratunkową.

 

Pojawi się zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej z Łążka wraz z wozem bojowym, strażacy pokażą jak wygląda strój ochronny oraz jak wygodnie siedzi się w nim w środku.

 

Pojawi się też Policja z Komendy w Świeciu, policjanci mają przygotowane specjalny program, który poprzez zabawę z najmłodszymi pozwoli poznać ich codzienną pracę.

 

Wdeckie WOPR także zaprezentuje część swoje sprzętu, będzie można zobaczyć: RiBskuter "Rhino" 3,5m.dł, 1,4m szer., skuter wodny YAMAHA, oraz RiB hybryda 4,5 dł. 1,8 szer. + sprzęty ratownicze podręczne.

 

 

Konkursy dla dzieci i młodzieży, wystawa na dworcu.

Możliwość rozmowy z funkcjonariuszami, ratownikami i strażakami w takich okolicznościach to przyjemność. Najlepszym sposobem aby nie byli nam potrzebni w przykrych okolicznościach to zapobieganie występowania niebezpiecznych zdarzeń. Podczas tego weekendu poznamy jak tego uniknąć, a gdyby coś poszło nie tak, będziemy wiedzieli, że są gdzieś niedaleko. 

 

BEZPIECZNY WEEKEND NA DWORCU, godzina 11 do 15.

 

Bezpieczny weekend w Tleniu.

02 lipca 2019

MAPA PASJI

  1. en

POWRÓT

SPRAWDŹ NASZE SOCIAL MEDIA